
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 12 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| Frequency | 5.5 GHz to 14 GHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Supply Voltage | |
| Min Supply Voltage | |
| Noise Figure | 8.5 dB |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
| Number of Mixers | 1 |
| LO Frequency | 5.5 GHz to 14 GHz |
| IF Frequency | DC to 6 GHz |
| Conversion Loss | 7.5 dB |
| RF Frequency | 5.5 GHz to 14 GHz |
Stock: 474
Distributors
pcbx
Unit Price$47.62336
Ext.Price$47.62336
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $47.62336 | $47.62336 |
| 10 | $41.81128 | $418.11280 |
| 25 | $39.80098 | $995.02450 |
| 50 | $38.39977 | $1919.98850 |
| 100 | $37.04789 | $3704.78900 |
